COVİD-19 BİLGİLENDİRME VE KAT MALİKLERİ TOPLANTISI ÇAĞRISI

  

Bodrum/Turgutreis 03.03.2021

Sevgili Avta Dostu,

 

Büyük bir hızla AVTA’yı tatile hazırlıyoruz. Kasımdan/Ocak ayına kadar ağaç/palmiye/begonvil budamaları tamamlandı. Ve evlerin bakımı/onarımı yapıldı/yapılıyor. Eskiyen eşyalar saptandı, yenilenmesi için fiyatlar alındı, sipariş verildi. Şubat sonu ile mart başında çevre düzeni çalışmalarına başlandı. Çim alanlar elden geçirilecek, çiçek/bitki uygulaması yapılacak. Nisan ayında da havuzlar tamam olacak. Mayısa girerken, kış boyu dalgaların getirdiği yosunlar/erişteler toplanıp atılacak. Kumsal elekten geçirilip temizlenecek. Sahildeki şezlonglar yenilenecek. Sahil çim alan, kullanıma hazır duruma getirilecek. Bu çalışmaları bilginize sunarken, Covid 19 riski (MUTANT tehlikesiyle birlikte) devam ettiği için, aşağıdaki uyarıları dikkate almanızı istiyoruz. 

Öncelikle, geçen yaz olduğu gibi, evleri gün boyu havalandırıp dezenfekte ettikten sonra kullanıma açmamız gerekiyor. İlaçlama için aynı firmayla bağlantı kurduk. İŞTE, bu havalandırma ve dezenfeksiyon nedeniyle (mayıs başı hariç) döneminizin ilk günü değil, İKİNCİ GÜNÜ gelmelisiniz. Yani ayın birinci günü dönemi başlayanlar İKİNCİ GÜN, ikinci günü başlayanlar ÜÇÜNCÜ GÜN ve 16. gün başlayanlar 17. GÜN, 17. gün başlayanlar 18. GÜN (yine saat 17:00’de) evlere girileceğini bilerek, uçak veya yol programı yapmalıdır. Dolayısıyla, 15 günlük dönem hakkını, bu yıl da 14 gün kullanmış olacaksınız. Sadece 1 mayıs / 2 mayısta havalandırma ve dezenfeksiyon önceden gerçekleştirileceği için, giriş günü değişmeyecektir. Nisan hakkını kullanacakların da, gelecekleri tarihi 20 marta kadar bildirmeleri koşuluyla, geç gelmelerine gerek kalmayacaktır.

Ayrıca, girişte ve bütün ortak mekanlarda, mutlaka maske takılmalı, mesafe kuralına uyulmalıdır. Havuzlarda ve sahilde, mesafeyi korumak amacıyla yapılan şezlong düzenlemesi bozulmamalı, masalar/oturma grupları başka yere taşınmamalıdır. Özellikle, havuz çevresi ile kumsaldan şezlonglarla koltukları çim alana veya iskeleye götürmek ve (kısa süreli ayrılmalar hariç) yer tutma girişimleri mutlaka önlenecektir. Pandemi nedeniyle, bu yıl da çim alana minder çıkarılamayacağı için, her Avta’lı yere serdiği kendi havlusunu kullanmalıdır. Ortak mekan girişlerine antibakteriyel sıvı aletleri konulmuştur. Restaurantlarda yemek yenilecek açık alanlar genişletiliyor. Bardak/tabak/çatal/bıçak/kaşıklar yine virüse karşı özel sistemle yıkanacaktır. Masa örtüleri, tuz/biber tek kullanımlık olacak. Kaşık/çatal/bıçak tek kullanımlık paketler içinde sunulacak. İsteyenlere tek kullanımlık tabak/bardakta servis yapılacak. Biz, aşı uygulaması ile MUTANT sorununu ve yeni normalleşme durumunu izliyoruz. Bu nedenle, hoş geldin partisi, veda gecesi, animasyon, dans dersi, canlı müzik gibi etkinliklerin yapılabilip yapılamayacağını, hatta çocuk kulübünün açılabilip açılamayacağını, gelişmelere göre ileride kararlaştıracağız.

Tabi sizlerin de pandemi riskini dikkate alarak bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Öncelikle, aşı sırası gelenler aşılanmalı ve girişte HES kodunuz yanınızda olmalıdır. Eve yerleştikten sonra da, pike/çarşaf ve yastık kılıfları, pandemiye karşı özel olarak toplanıp özel olarak yıkandığı için, asla başka amaçlarla kullanılmamalıdır. Ve çıkışta çöpler evde bırakılmayıp belediye çöp bidonuna atılmalı, tencere/tabak, çatal/bıçak temiz bırakılmalı, böylece sonraki dönem sahibine temiz bir ev hazırlayabilme imkanı yaratılmalıdır. Yine aynı nedenle, böyle bir ortamda konuk getirmemenizi, eğer kiralama yapacaksanız düzeyiyle sayısına özen göstermenizi ve örneğini Avta’dan alacağınız kullanım belgesini doldurarak kendisine vermenizi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kimseye ek yatak verilmeyeceğini bilmenizi/bildirmenizi bekliyor, aşı uygulamasıyla sorunsuz bir tatil yaşanacağı inancıyla, hepinize pandemisiz ve sağlık dolu günler diliyoruz. Saygılarımızla

Avta Tatil Köyü Yöneticiliği 

 

TOPLANTIYA ÇAĞRI 

28.12.2020 günlü mektubumuzla, tatil köyümüzün  Kat Malikleri Genel Kurulunun 09.01.2021 günü, eğer çoğunluk sağlanamazsa 16.01.2021 günü saat 11:00’da yapılmasını planlarken, 27 ve 30 Kasım genelgeleriyle yasaklandığını duyurmuştuk. Ve yasak kalkıp toplantı yapılana kadar, yönetim görevine devam durumu doğduğunu belirterek, 2020 gelir/gider tablosuyla/işletme projesi eşliğinde, 2021 aidat avansı önerisini bilginize sunmuştuk. Önce, büyük çoğunlukla çağrımıza uyup taksitlerini yatıranlara, en içten duygularla teşekkür ediyoruz.

VE ŞİMDİ, 02.03.2021 günlü bakanlık genelgesiyle, mahallenizdeki ev sayısına göre yasak kalktığı için, Kat Malikleri Genel Kurulunuz 20.03.2021 Cumartesi günü, saat 11:00’da, aşağıdaki gündemle Sahil Restaurant salonunda, pandemiye karşı gerekli önlemler alınarak toplanacaktır. Eğer o gün çoğunluk sağlanmazsa, toplantı yine maske/mesafe kuralına uyularak, 27.03.2021 Cumartesi günü, aynı yer ve saatte yapılacaktır.

Genel kurula her devremülk için bir temsilcinin katılması gerekiyor. Dolayısıyla, devremülk sahiplerinin kendilerine ait birimi temsil edecek dönem sahibini belirleyerek bize bildirmeleri gerekiyor. Temsilcisi olmayan birimler için, sözleşme ve yasa kurallarının uygulanacağını bilginize sunuyoruz. Saygılarımızla.

Avta Tatil Köyü Yöneticiliği

  

GÜNDEM

1.    Açılış ve yoklama

2.    Divanın oluşumu

3.    2020 yılı faaliyet raporu gelir gider tablolarının okunması

4.    Denetçi raporunun okunması

5.    Raporlar üzerine görüşme

6.    2020 yılı faaliyet raporu ile gelir gider tablolarının oylanması ve yöneticinin ibrası

7.    Denetçi raporunun oylanması ve denetçinin ibrası

8.    Yeni yönetici ve denetçi seçimi

9.    2021 yılı işletme projesinin okunması, görüşülmesi, onaya sunulması

10. Gider kalemleriyle ilgili fasıllar arasında aktarma yapılması için yöneticiye yetki verilmesi

11. Dilekler

12. Kapanış