COVİD 19 Bİlgİlendİrme

           Bazı Avta’lılar, bu sezon tatil köyünün ne zaman açılacağını ve dönemini kullanamayanlara nasıl bir imkan tanınacağını soruyor. Oysa, her yıl Aralık ayı mektubumuzda belirtildiği gibi, Kasım/Aralık /Ocak/ Şubat aylarında Avta tatile hazırlanıyor. Evlerin bakımı/onarımı, boyası / badanası yapılıyor. Eksik, kırık/dökük/bozuk eşyalar yenilenip tamamlanıyor. Sonra, bahçe bakımı başlıyor. Bu yıl da çevre düzeni hariç yapılacakların hepsi tamamlandığı için, Mart’ta gelenler oldu. Ve araya bazı yasaklar girdiği için, halen kullanıma devam edenler var. Dolayısıyla,  Avta Tatile hazırdır. Önce bu gerçeğin bilinmesi gerekir. Hatta, Covit-19 salgınına karşı (her dönem girişi) evlerin ve ortak mekanların ilaçlanması için, güvenilir bir firmayla bağlantı bile kurulmuştur.

        Şimdi, salgının nasıl gelişeceğini, yaş durumuna ve ulaşıma ilişkin yasakların ne zaman kalkacağını bilemeyeceğimiz için, söz konusu soruları cevaplayabilmek mümkün değildir. Biz, Haziran ayında tatile başlanabileceğini tahmin ediyoruz. Ayrıca ve asıl önemlisi , Avta işletmeye açılmış ve işletenlere gelir sağlanan bir otel değildir. Sizlerin devre mülk sahibi olduğu tatil köyüdür. Seçilen yönetim Avta’yı sizler için tatile hazırlıyor. Katılım payları da bu amaçla harcanıyor. Örneğin, kışın en az 20 kişi çalışıyor, ücretleri , sgk primleri ,vergileri ödeniyor. Eskiyen televizyonlar, buzdolapları ,yataklar ve diğer kullanım malzemeleri değiştiriliyor. Bunlar için, boya badana için, yani adınıza yapılan benzer işler için borçlanılıyor. Dolayısıyla, katılım paylarının zaten                         Ocak/ Şubat /Mart aylarında mutlaka yatırılması gerekiyor.

         Elbet, yasaklar sürer ve dönemlerden biri/ ikisi veya tümü kullanılamazsa, elektrik / su tüketimi ve yaz sezonu çalışacak personel alımı söz konusu olmayacağı için, banka hesabında kalan para toplamı (duruma göre) değerlendirilir. Ne var ki, başlangıçtaki soruyu, daha çok hiç taksit ödemeyenlerin sorduğunu görüyoruz. Ve bu nedenle, AVTA’nın Haziran ayında kullanıma açılacağı tahminini tekrarlıyor, hazırlıkları tamamlayabilmemiz için, aidat borçlarının Nisan sonuna kadar yatırılmasını bekliyoruz. Saygılarımızla

 

 

                                                                                             AVTA TATİL KÖYÜ