2021 AİDAT VE TOPLANTI DUYURUSU

                                                                                                                    24.12.2020 

Sevgili Avta Dostu,

Bu yıl yaşanan Covid 19 salgınına karşı, gelişmeleri hep özenle izleyerek çalışmalarımızı yaptık. Çevreyi/bahçeleri/sahildeki dahil bütün çim alanları, aşağı havuzla/yukarı havuzu, sahili ve iskeleyi Bilim Kurulu’nun, uzman hekimlerin uyarıları ile Bakanlık önerilerini dikkate alarak hizmete hazırladık. Örneğin, çarşaf/pike/yastık yüzlerinin, özel giysili personelce toplanıp riski yokedici koşullarda yıkanması sağlandı. Ve her ev tam gün havalandırılıp güvenilir bir firma tarafından dezenfekte edildikten sonra konaklamaya açıldı. Ayrıca, restaurantlara bardak/tabak/çatal/bıçak/kaşıklar için, virüse karşı özel yıkama sistemi kuruldu. Masa örtüleri ile tuz/biber tek kullanımlıktı, kaşık/çatal/bıçak yine tek kullanımlık paketler içinde sunuldu. İsteyenlere yine tek kullanımlık bardak/tabakta servis yapıldı. Ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da, kurallara uyularak, yine özenli biçimde kutlandı. Böylece, 2020 tatil süreci tatsız bir vaka yaşanmadan, kazasız/belasız tamamlanmış oldu. Hemen belirtelim ki, bu pandemi günlerinde, daha ekim ayı başlarken çevremizde yaşam durmuştu. Bir tek AVTA canlıydı. Sahil havuz hareketliydi, iskele ve kumsal hareketliydi, öğle yemeği hareketliydi, fırın yanıyor, o bilinen lahmacun ve AVTA pidesi pişirilip bekleyenlere sunuluyordu. Aşağı resepsiyondaki lobi ile sahil kesimindeki internet imkanından yararlanan çocuklarımız uzaktan eğitime katılıp derslerine çalıştı. Sonra, kasım ayıyla birlikte, iskele, sahil, çevre ve ortak mekanlar toplandı. Ve AVTA yaz tatiline kapandı.

Şimdi, 2021 planlarını yapıyoruz. Ve Aralık ayı sonu başlayacak aşı uygulamasının daha sorunsuz bir tatil imkanı yaratabileceği inancıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ancak, 27 ve 30 Kasım günlü genelgeler uyarınca, Ocak ayı Kat Malikleri Toplantısını yapamıyoruz. Tabii, yasak kalkınca bu toplantıyı gerçekleştireceğimizi belirterek, AVTA’nın tatile hazırlanabilmesi için yöneticilik görevini sürdürmemiz gerekiyor. Dolayısıyla, önce 2020 gelir/gider durumunu bilginize sunmak istiyoruz. Ödenen kıdem tazminatlarıyla birlikte, giderler toplamı 4.820.608.23 TL, katılma payı avans tutarı ise 4.496.142.25 TL oldu. Ancak, dövizdeki yükselişi görerek açtığımız döviz hesabı 443.759.76 TL kur farkı yarattığı için, gelirler toplamı 4.939.907.02 TL’na ulaştı. İşte, bu 2020 yılı dökümüyle birlikte 2021 İşletme Projesini ilişikte takdim ediyoruz. Ve elektrik/su/akaryakıt fiyatlarındaki hızlı artışı, TUİK açıklamasının çok üstünde olan enflasyonu, yeni belirlenecek asgari ücreti dikkate alarak hazırlanan bu proje uyarınca, 2021 katılma payı avanslarının da normal birimlerde 3.330.00 TL, büyüklerde 3.990.00 TL olmasını öneriyoruz.  Ve Avta’yı 2021 tatiline hazırlayabilmemiz için, önerimizin kabulüyle taksitlerin 10 Ocak, 10 Şubat, 10 Mart’a kadar normal birimlerde 1.110.00 + 1.110.00 + 1.110.00.TL, büyüklerde 1.330.00. + 1.330.00. + 1.330.00.TL olarak arka sayfadaki banka hesabımıza yatırılmasını bekliyoruz. Tabii, Avta’ya girişlerin saat 17:00’de başlayıp son gün 12:00’de çıkılacağını, zamanında boşaltılmayan evlere girilip temizliğe başlanacağını, normal evlerin 4, büyüklerin 5 kişilik olduğunu, ücretle yalnız 1 kişiye ek yatak sağlanacağını tekrarlıyoruz. Kiralamada özenli davranılmasını, köyümüze kedi/köpek alınmadığının mutlaka hatırlatılmasını, döneminizi ikiye/üçe bölerek kullandırıyorsanız, ara yerde temizlik yapılmayacağını, sadece 7. gün bir kez çarşaf/pike değiştirildiği için, değişim yapıldıktan sonra gelenlerden 100.00 TL çarşaf/pike ücreti alınacağını kendilerine mutlaka duyurmuş olmalısınız. Dolayısıyla, bu uyarıların yapıldığını gösterir örnek formu avta’dan alarak kullanım belgesi doldurmalısınız. Aksi halde, aynı dönemin 2/3. kullanıcılarıyla ev temizliği ve çarşaf/pike ücret sorunu yaşanacağı gibi, kalabalık gelenlerle, kedi/köpek getirenler köyümüze kabul edilemeyeceği için, kirayı iade zorunda kalacağınızı hatırlatıyoruz.

Ayrıca, tapuda kayıtlı KIŞ HAKKI olmamasına rağmen, Avta’lılara kış imkanı da tanındığını biliyorsunuz. Ancak, bu imkan dönem sahibi ve eşi içindir. Tarihleri değiştirilemez, kiralama yapılamaz, başkası gönderilemez. Tabii, kendi günlerini kullanamayanlar, bize haber vermek kaydıyla, (mart başına kadar) diledikleri tarihte gelip birkaç gün konaklayabilirler. Ama, bu yıl kasım ayı başı için, internet ortamında kiralama duyuruları yapılmış. Tatilini uzatmak isteyen Avta’lılar da kiralayıp kullanma belgesi almış. O günler İzmir deprem felaketi yaşandığı için, İzmir’den gelen Avta’lılar, bir süre daha kalmak istediler. Elbet kabul edilmesi gerekiyordu. İŞTE bu isteği kabul ederken, kiralama yapan Avta’lılara da aynı imkanı tanıdık. Oysa, 1/2 Kasım günleri Avta’yı kapatmak zorundayız. Mevsimlik işçiler ayrılacak, kalıcı personel yıllık izine çıkacaktır. İvedilikle ortak alanlar toplanacak, ev kontrolleri yapılacak, eksikler saptanıp giderilmesi sağlanacaktır. Sonra hemen, bahçelerde budama başlar. Bu koşullarda ve özellikle havalar soğuyup yağmur yağdığında, 3 mahallede kimse kalamaz. Biz resepsiyona yakın az sayıda birimi hazırlarız. Oralarda klima var, radyatör koyuyoruz, ısınıyor. Temizlikleri yapılır. Avta’lılar bizzat geldiklerinde, bu birimlerden birini hizmetlerine sunarız. Zaten, kışın da kiralama yapılabilmesi için, 191 eve yetecek ısıtıcı, en az 800 battaniye, 800 nevresim daha alınması, onları depolayacak mekan bulunması ve kış boyu hizmet verecek personel çalıştırılması gerekir ki, katılma payını arttıracağı için, asla kabul edilemez. Üstelik bu durumda 191 evin bakımı, onarımı yapılamaz ve Avta tatile hazırlanamaz. Sonuç olarak, bir daha kış imkanını kiralama ve bu yolla ekim tatilini kasım ayına sarkıtma imkanı tanınmayacağını belirtiyor ve aşı uygulamasıyla sorunsuz bir tatil yapılabileceği inancıyla, yeni yılınızı kutluyor, hepinize pandemisiz, sağlık dolu günler diliyoruz. 

 Saygılarımızla.                                                                                                                                      

Avta Tatil Köyü Yöneticiliği

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.          

IBAN: TR92 0006 7010 0000 0070 4535 19